Akyaka'da Yaşam – Azmak Apart Akyaka

Akyaka'da Yaşam

Akyaka hakkında bilmek isteyecekleriniz...

“Roma’yı gör de öl derler ya Akyaka’yı gör de yaşa”

AZMAK AKVARYUM

Akyaka’nın doğal güzelliklerinden biri olan Azmak Nehri, sazlıkların içinden kıvrılarak akarken, kaz, ördek ve diğer yabani kuşlara ev sahipliği yapan adeta cennetten bir köşedir. Azmak Nehri’nin cilde iyi geldiği bilinen buz gibi sodalı suyunda ister yüzerek serinleyebilir isterseniz tekne turuna katılarak sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilir ve günün yorgunluğunu nehir manzaralı odalarımızda giderebilirsiniz…..

SEDİR ADASI

Maki, çam, sedir ve zeytin ağaçlarıyla çevrelenen Sedir Adası, içerisinde yer alan tarihi yapıları, altın rengi kumu ve masmavi denizi ile görenleri büyülüyor. Geçmişte Cedrea olarak anılan ada, antik çağdan beri önemini koruyor ve bünyesinde antik bir kente ait olan şehir duvarlarına ve antik tiyatro kalıntılarına yer veriyor. Bunlar arasında; antik kesme taştan yapılmış kule, Apollon Tapınağı, kilise, agora ve antik liman kalıntıları bulunmaktadır.
Mısır Kraliçesi KLEOPETRA’nın adıyla da anılan ada, sadece Mısırda ve adada bulunan kumu ve Kleopatra’nın özel plajıylada ilgi çekmektedir.

ORTAÇAĞ KALESİ

İdyma Antik Kentinin bir parçası olan Akyaka Ortaçağ Kalesi restarasyonu devam etmekte olan tarihsel bir doku olarak misafirlerini beklemektedir.

SAKAR SEYİR TEPESİ

Sakartepe Seyir Terası, 900 metre yükseklikte Gökova Körfezi’nin ve çevresinin panoramik manzarasını gözler önüne seriyor. Bu konumdan şirin Akyaka’nın bütün güzelliklerini seyredebilir ve müthiş fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

AKYAKA PLAJI

Akyaka Halk Plajı, bir diğer adıyla da bilinen Akyaka Sahili, Akyaka’da en çok tercih edilen plajlardan biridir. Muğla’nın mavi bayrak çevre ödülüne sahip plajımızda denizinin sığ oluşu, çocuklu aileler, yüzme bilmeyenler ve engelli vatandaşlarımız için gayet uygundur. Palmiye ve çam ağaçlarıyla çevrelenmiş olan plajda farklı aktiviteler de yapabilirsiniz.

ÇINAR PLAJI

Akyaka’ya 3 km mesafede yer alan Çınar Plajı, minik çakıl taşlarından oluşuyor ve bu nedenle kumsal sevmeyenlerin tercih ettiği bir adres.Kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerde konumlanan plaj, yerli ve yabancı pek çok turistin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

KİTE SURF

Kitesurf yapanların ve kano kiralamak isteyenlerin mekanı olan Akçapınar Köyü, fazlasıyla rağbet görmektedir. Özellikle Akçapınar Plajı’nda kitesurf eğitimi veren okulların yer aldığını ve Nisan-Eylül ayları arasında uçurtma sörfünün en güzel zamanları olduğunu da belirtelim. Ayrıca Akçapınar Azmağında tekne turlarıyla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

AKBÜK KOYU

Sessiz, sakin ve tertemiz sularıyla oldukça huzurlu bir yer olan Akbük Koyu, Gökova Körfezi’nin kuzeyinde yer alıyor. Körfezin vazgeçilmez bölgelerinden biri olan koy, merkeze yakın bir mesafede konumlanıyor. Koya, Akyaka’dan sahil boyunca 25 km’lik bir yolu kullanarak ya da Ören’den 20 km’lik asfalt bir yolu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Akyaka’dan kalkan tekne turlarıyla da ulaşmanız mümkün.

Call Now Button